Omsorg och stöd

Publicerad den

Asta Mennstads minnesfond

Till och med sista februari kan du ansöka om medel ur Asta Mennstads minnesfond! Klicka här för att läsa mer.

Händer med hjärtan Foto: Mostphotos

Medel kan sökas för exempelvis resor, hjälpmedel och annat som underlättar eller förgyller tillvaron för barn och unga med funktionsvariationer.

Du kan läsa mer om minnesfonden och söka medel här! Öppnas i nytt fönster.

Sidan senast uppdaterad: