Smedjebackens kommun, till startsida
Du är här:

Kulturförvaltningens personal

Anne Seppänen
Förvaltningschef
Tfn: 0240-66 02 83
anne.seppanen@smedjebacken.se

Kulturområdet

Anna Johnsson
Assistent / Meken
Tfn: 0240-66 88 84 
anna.johnsson@smedjebacken.se  

Pernilla Jansson, tj ledig till 2018-10-31
Intendent / Meken
Tfn: 0240-66 88 85
pernilla.jansson@smedjebacken.se

Britt-Marie Hägerman
Assistent
Tfn: 0240-66 02 87
britt-marie.hagerman@smedjebacken.se

Daniel Bogsveen
Assistent
Tfn: 070-262 71 28
daniel.bogsveen@smedjebacken.se

Bibliotek

Marie Larsdotter
Bibliotekschef
Tfn: 0240-66 02 00
marie.larsdotter@smedjebacken.se

Maria Höglund Boberg
Barn- och ungdomsbibliotekarie
Tfn: 0240-66 03 78
maria.hoglund.boberg@smedjebacken.se

David Lundgren
Social- och arbetsplatsbibliotekarie, ansvarig för invandrarfrågor
Boken kommer Smedjebacken
Tfn: 0240-66 02 82
david.lundgren@smedjebacken.se

Mimmi Olsson
Biblioteksassistent
Tfn: 0240-66 01 68
mimmi.olsson@smedjebacken.se

Skolbibliotek

Johanna Tallroth
Samordnande skolbibliotekarie
Tfn: 0240-66 02 81
johanna.tallroth@smedjebacken.se

Roger Skoglöf
Skolbibliotekarie, filialföreståndare Söderbärke folk- och skolbibliotek
Tfn: 0240-66 80 80
roger.skoglof@smedjebacken.se

Anna-Karin Lundin Brandt
Biblioteksassistent
Tfn: 0240-66 02 73
annakarin.lundin.brandt@edu.smedjebacken.se

Sidan senast uppdaterad: 2018-01-03
Webbredaktör: Marie Larsdotter

Kontakt

Kulturförvaltningen
Anne Seppänen
förvaltningschef

Tfn:0240-66 02 83
kultur@smedjebacken.se