Smedjebackens kommun, till startsida
Du är här:

Kulturförvaltningens personal

ALLMÄNKULTURAVDELNINGEN

Anne Seppänen
Förvaltnings- och kulturchef/samordnare för finskt förvaltningsområde
Tfn: 0240-66 02 83
anne.seppanen@smedjebacken.se

Britt-Marie Hägerman
Kulturassistent
Tfn: 0240-66 02 87
britt-marie.hagerman@smedjebacken.se

Daniel Bogsveen
Assistent
Tfn: 0240-66 02 89
daniel.bogsveen@smedjebacken.se

Anna Johnsson
Assistent/Marknadsföring, MEKEN
Tfn: 0240-66 88 84 
anna.johnsson@smedjebacken.se 

Henrik Georg Fredberg
Vik. konstnärlig ledare/intendent, MEKEN
Tfn: 0240-66 88 85
henrik.fredberg@smedjebacken.se

Pernilla Jansson
Konstnärlig ledare/intendent, MEKEN
Tfn: 0240-66 88 85
pernilla.jansson@smedjebacken.se

BIBLIOTEKSAVDELNINGEN

Marie Larsdotter
Bibliotekschef
Tfn: 0240-66 02 00
marie.larsdotter@smedjebacken.se

Maria Höglund Boberg
Barn- och ungdomsbibliotekarie
Tfn: 0240-66 03 78
maria.hoglundboberg@smedjebacken.se

David Lundgren
Social- och arbetsplatsbibliotekarie, ansvarig för invandrarfrågor
Boken kommer Smedjebacken
Tfn: 0240-66 02 82
david.lundgren@smedjebacken.se

Cristian Hörnicke
Vuxenbibliotekarie
Tfn: 0240-66 02 84
cristian.hornicke@smedjebacken.se

Mimmi Svedman
Biblioteksassistent
Tfn: 0240-66 01 68
mimmi.olsson@smedjebacken.se

SKOLBIBLIOTEK

Johanna Tallroth
Samordnande skolbibliotekarie
Tfn: 0240-66 02 81
johanna.tallroth@smedjebacken.se

Roger Skoglöf
Skolbibliotekarie, filialföreståndare Söderbärke folk- och skolbibliotek
Tfn: 0240-66 80 80
roger.skoglof@smedjebacken.se

Anna-Karin Lundin Brandt
Biblioteksassistent
Tfn: 0240-66 02 73
annakarin.lundin.brandt@edu.smedjebacken.se

Sidan senast uppdaterad: 2018-12-06
Webbredaktör: Anne Seppänen

Kontakt

Kulturförvaltningen
Anne Seppänen
Förvaltningschef
Tfn:0240-66 02 83

Besöksadress:
Werner Aspenströmbiblioteket
Malmgatan 4, Smedjebacken
kultur@smedjebacken.se