Smedjebackens kommun, till startsida
Du är här:

Miljö- och byggkontoret

Personal                                                                         Miljö- och byggkontoret

Susanne Hedman Jensen
Förvaltningschef
Telefon: 0240-66 01 36                                                                                  E-post: susanne.hedmanjensen@smedjebacken.se

Annelie Tjernström
Byggadministratör
Telefon: 0240-66 01 81
E-post: annelie.tjernstrom@smedjebacken.se

Lena Johansson                                                                                    Nämndadministratör                                                                                       Telefon: 0240-66 01 38
E-post:lena.a.johansson@smedjebacken.se                                                                                                          

Gunilla Skoog
Miljöskyddsinspektör
Telefon: 0240-66 01 50
E-post: gunilla.skoog@smedjebacken.se

Linda Grönkjär
Livsmedelsinspektör
Telefon:0240-861 66
E-post: linda.gronkjar@smedjebacken.se

Ida Dahl                                                                                                                 Miljöstrateg                                                                                                   Telefon: 0240-66 01 76                                                                                   E-post: ida.dahl@smedjebacken.se                                                                          

Jacob Holgersson                                                                                                 Energirådgivare                                                                                                            Tfn: 0240-861 50                                                        E-post: jacob.holgersson@ludvika.se                                                                                       

Christer Eriksson
Byggnadsinspektör
Telefon: 0240-66 01 71
E-post: christer.eriksson@smedjebacken.se

Åsa Lundin                                                                                                         GIS-samordnare
Telefon: 0240-66 01 82
E-post: asa.lundin@smedjebacken.se
- Samordning och utveckling av mätning, kartläggning och GIS
- Handlägger frågor om köp, försäljning och utarrendering av kommunal mark

Barbro Halvarsson
Fysisk planerare
Telefon: 0240-66 01 74
E-post: barbro.halvarsson@smedjebacken.se

Johan Harrysson
Bitr. fysisk planerare
Telefon: 0240-66 00 32
E-post: johan.harrysson@smedjebacken.se

Clas Westlund
Mätningsingenjör
Telefon:  0240-66 01 73
E-post: clas.westlund@smedjebacken.se

Sidan senast uppdaterad: 2018-11-15
Webbredaktör: Lena Johansson

Kontakt

Miljö-och byggkontoret
777 81  Smedjebacken
Tfn växel: 0240-66 00 00
Fax: 0240-742 43
miljobygg@smedjebacken.se

Besöksadress:
Malmgatan 14, Smedjebacken

Öppettider

Miljö-och byggkontoret
Måndag-Fredag   8.30-15.30 

Lunchstängt        12.00-13.00